SEZNAM klíčových slov

Ve fondu je 756 publikací

Publikace

Zobrazit
Tuláci a nynější trestní praxe k jejich potlačení
Název: Tuláci a nynější trestní praxe k jejich potlačení
Autor:
Klíčová slova: trestní praxe, tuláctví
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1902
   
Abstrakt:

Jak vyplývá z názvu, článek popisuje tuláctví a jednotlivé tresty a postupy. Mezi tuláky řadí například zahaleče, kteří se štítí práce, cikány, které nikdo do práce nechce a lidi s tělesnými vadami, kteří práci najít nemohou. Zajímavý je případ, kdy obžalovaný z tuláctví sdílí s obviněným pro zaviněný úpadek stejné procesní postavení. Nemohou-li prokázat naprostou nevinnu, jsou odsouzeni oba dva.
V další části se pozastavuje nad tím, že přes přísnější potrestání se počet tuláctví přesto zvyšuje.  Příčiny hledá ve společnosti.

Kateřina Sobotková

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání