SEZNAM klíčových slov

Ve fondu je 756 publikací

Publikace

Zobrazit
Možnost hospodářského sblížení bez celních unií
Název: Možnost hospodářského sblížení bez celních unií
Autor:
Klíčová slova: celní unie, clearingový systém, clo
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1931
   
Abstrakt:

V textu můžeme najít názor, že celní unie u států s odlišnými národy není možná, jelikož může vést k sociálním nepokojům a je neudržitelná. Také kvůli nevyrovnané platební bilanci států je neudržitelná a nejlepší řešení je clearingový systém, založený na vyrovnávání platebních bilancí a jisté solidaritě (např. snižování cel je dobrá věc pro mezinárodní obchod).

(Voleman Jakub)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání