SEZNAM klíčových slov

Ve fondu je 756 publikací

Publikace

Zobrazit
Hospodářský problém středoevropský
Název: Hospodářský problém středoevropský
Autor:
Klíčová slova: Gustav Stolpner, obchodní politika, poválečný vývoj
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1917
   
Abstrakt:

Recenze knihy Dr. Gustava Stolpera (německý žurnalista a ekonom, 1888-1947) Das mitteleuropäische Wirtschaftsproblem. Čtenář je seznámen se záběrem publikace, kterou recenzent rozebírá po částech, jež případně kriticky doplňuje a rozvádí. Téma knihy se dělí ve tři části. První se zabývá otázkou budoucího (poválečného) hospodářského vývoje, druhá otázkou obchodní politiky a konečně třetí spojitostí politiky a hospodářství. Celý text je pojat jako výklad vedený diskuzí výsledků a tvrzení Stolperovy knihy, který nabízí poměrně ucelený a zajímavý popis situace ve středoevropském regionu a předpovědi pro jeho následný vývoj.

(Olekšák Petr)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání